אודות

נעים מאוד, ענבל טננבאום.

אני עובדת סוציאלית ומטפלת התנהגותית- קוגניטיבית (CBT) במבוגרים בקרית אתא. יש לי ניסיון רב בטיפולים פרטניים, הנחיית קבוצות ושיקום בבריאות הנפש עם מגוון רחב של אוכלוסיות במסגרת עבודתי כעובדת סוציאלית.
החלטתי ללמוד CBT על מנת להגדיל את ארגז הכלים שלי ומתוך שאיפה ללמוד ולהתפתח ברמה האישית והמקצועית וגם לסייע למטופלים שלי להתקדם ולהתפתח בעצמם בזכות הידע שרכשתי לי.
החיבור שלי ל CBT מגיע מתוך הרצון לסייע למטופלים שלי בגישה שהיא לרוב קצרת טווח, מעשית, מבוססת מחקר ויעילה ולהקל עליהם תוך זמן יחסית קצר (בהשוואה לטיפול דינאמי מסורתי).
אני מוצאת בגישה הפרקטית הזו הרבה כלים שסייעו לי גם ברמה האישית כשהפנמתי אותם והתנסיתי בהם בעצמי ונוכחתי לראות כמה שהם אכן מסייעים לי לחוש רגועה יותר, מתונה יותר במחשבותיי ורגשותיי ולוקחת את אירועי חיי השונים- מקלים ועד קשים בפרופורציה מתאימה, בדיוק כפי שאני רוצה להעניק למטופליי.

אובחנתי בשנים האחרונות כבעלת הפרעת קשב וריכוז, ואני אימא לילד עם הפרעת קשב וריכוז והיפראקטיביות. מהמקום הזה, אני חשה חיבור מיוחד לאנשים המתמודדים עם ההפרעה הלא פשוטה הזו, עם הסטיגמה הכרוכה בה, הדעות הקדומות, החששות… לא אחת אני נתקלת במטופלים שבמהלך הטיפול עולה בי החשד שיש להם הפרעת קשב וריכוז לא מאובחנת, ואני מפנה אותם לאבחון מסודר. לאחר שהאבחון מאושש את השערתי, יש לכך השפעה עצומה על המטופלים וכיצד הם חווים את עצמם ותופסים לפתע את עברם וקשייהם.

הכשרתי וניסיוני כעובדת סוציאלית מעניקים לי נקודת מבט ייחודית, מערכתית והוליסטית על האדם וחייו בהקשר לסביבתו, כמו גם קישור בין מה שקורה בחדר הטיפולים לבין מה שקורה בחייו של המטופל ויצירת קשר עם “העולם החיצון”  המלווה בחיבור למציאות תוך בדיקת הקשר ביניהם ולא רק במה שקורה בחדר הטיפולים ובמידע שהמטופל מביא עמו. בנוסף, אני זוכה לעבוד עם מגוון אוכלוסיות תוך פיתוח רגישות תרבותית, דתית, מגזרית ומגדרית, מגוון גילאים, בעיות וקשיים. גישה נוספת שרווחת בעבודה סוציאלית ומסייעת לי מאוד בכל סוג של טיפול שאני עושה היא גישת הכוחות שרואה את הכוחות הטמונים באדם שסייעו לו לצלוח משברים בחייו ולהשיג את ההישגים שיש לו, מתוך אמונה שלכל אדם ולא משנה מה מצבו- יש הצלחות וכוחות. את הכוחות הללו אני מאתרת ורותמת על מנת לסייע למטופל בהתמודדות עם קשייו, ולא מתרכזת רק במצוקות, בקשיים ובפתולוגיות של האדם.

השכלה והכשרה:

 • בתהליך הסמכה לטיפול COG-FUN A- טיפול קוגניטיבי תפקודי למבוגרים של ADHD, החוג לריפוי בעיסוק, האוניברסיטה העברית
 • בתהליך הסמכה לתואר שני (MSW) בעבודה סוציאלית קלינית בהתמחות של טראומה, אוניברסיטת חיפה 
 • קורס הבדלי למידה וקשב בתעסוקה (הפרעות קשב וריכוז בתעסוקה) של ג’וינט ישראל- תב”ת, המכללה האקדמית ת”א-יפו
 • קורס REBT: טיפול רציונלי- אמוטיבי, מטעם מכון אלברט אליס, ניו יורק
 • תכנית דו- שנתית בפסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית (CBT), התכנית הישראלית לטיפול התנהגותי קוגניטיבי, סניף חיפה, בחסותה של אוניברסיטת בר- אילן
 •  קורס עו”ס תעסוקה, בית הספר המרכזי להכשרת עובדים לשירותי הרווחה ברמת גן
 •  תואר ראשון (B.A) בעבודה סוציאלית, אוניברסיטת חיפה
 •  קורס הכשרה להתמודדות עם נוער בסיכון של רכזות “בית ידידים”, ארגון “ידידים” והמכון למנהיגות והתנדבות
 • תואר ראשון (B.A) בחוג למדעי ההתנהגות, מגמת קרימינולוגיה, המכללה האקדמית עמק יזרעאל

ניסיון מקצועי:

 • פסיכותרפיסטית CBT בקליניקה פרטית בקרית אתא- מקבלת מבוגרים עם קשיים נורמטיביים ומבוגרים הסובלים ממגוון בעיות נפשיות. ניסיון בטיפול באנשים עם חרדה חברתית, שליטה בכעסים, הפרעות קשב וריכוז, דימוי עצמי נמוך, דיכאון, חרדות, ודיכדוך וויסות רגשי ויחסים בין אישיים.
 • טיפול CBT וטיפול דינאמי במרפאה לבריאות הנפש במסגרת הפרקטיקה של התואר השני בעבודה סוציאלית.
 • רכזת תוכנית תעסוקתית למבוגרים בעלי הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה. במסגרת התפקיד אני מטפלת ומאמנת מבוגרים שהחסם המרכזי שלהם בתעסוקה היא הפרעת קשב וריכוז ו/או לקות הלמידה שלהם ומסייעת להם בתהליך האיבחון, מידע על ההפרעה בכלל וכיצד מתבטאת אצלם בפרט, כלים ומיומנויות להתמודדות עם הקשיים הנובעים מההפרעה: קבלת החלטות, דחיינות, ניהול זמן, תיעדוף משימות, סדר וארגון, אסטרטגיות למידה, תיווך מול המעסיק וכל זאת לצד טיפול רגשי לאור הפגיעה בדימוי העצמי בעקבות ההפרעה במידת הצורך. בנוסף, אני מנחה קבוצות בנושא של יחסים בין אישיים ומיומנויות ניהוליות לבעלי ADHD, מעבירה הרצאות לבעלי הפרעות קשב וריכוז ומדריכה אנשי מקצוע בתחום התעסוקה בנושא הפרעות קשב.
 • יועצת ומלווה תעסוקתית במרכז צעירים בקרית ים במסגרת התפקיד נתתי ייעוצים קצרי טווח בתחום התעסוקה והקריירה לאוכלוסיה הכללית ובפרט לבעלי הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה, הדרכתי  את הצוות בתחום התעסוקה והנחיתי סדנאות תעסוקתיות. 
 • עובדת סוציאלית תעסוקתית במרכז תעסוקה עירוני חיפה ובלשכה לשירותים חברתיים. במסגרת התפקיד אני מטפלת באוכלוסיה כללית ובפוני רווחה בחסמים מורכבים ומסייעת להם להשתלב במקומות עבודה מתאים, פיתוח קריירה ומציאת כיוון תעסוקתי, רכישת ושיפור מיומנויות מציאת עבודה, מטפלת בקשיים בהתמדה במקומות עבודה כולל טיפול במיומנויות של קשרים בין אישיים, פיתוח דימוי עצמי, התמודדויות עם חרדות, קשיים רגשיים, קונפליקטים, חסמים תרבותיים ומשפחתיים וכו’. 
 • עובדת סוציאלית בבריאות הנפש, שירותי סל שיקום– תיאום טיפול/ עו”ס שיקום במסגרות דיור (הוסטל וקהילה תומכת) של שירותי סל שיקום של משרד הבריאות. שיקום וטיפול פרטני וקבוצתי לדיירים המתמודדים עם מחלות נפשיות (סכיזופרניה, סכיזו-אפקטיב, דיכאון, מאניה-דיפרסיה והפרעות אישיות) ופיזיות נלוות. 
 • טיפול פרטני וקבוצתי למאושפזים פסיכיאטריים במסגרת פרקטיקה בבי”ח פסיכיאטרי “מזרע” בעכו במסגרת התואר בע”ס. 
 • מנחת קבוצות במועדון חברתי “אנוש” לנפגעי נפש.
 • מנחת קבוצות בקופת חולים “לאומית” בקבוצות לירידה במשקל ובקבוצות לאנשים המתמודדים עם מחלת הסוכרת. בקבוצה לירידה במשקל התמקדתי בנושא האכילה הרגשית והקשר בין אכילה כדרך התמודדות עם רגשות או כביטוי תרבותי. בקבוצה להתמודדות עם סוכרת- עיבוד שלבי האבל עם הגילוי על החולי בסוכרת והמשמעויות הרגשיות והנפשיות הנלוות למחלה כרונית שסכנת חיים בצדה אם אינה מטופלת כיאות.
 •  ליווי פרטני והנחיית קבוצות לילדים ונוער בסיכון במסגרת חינוך בלתי פורמלי.
 • מנחת קבוצות קוגניטיביות של אסירים בכלא “שאטה” במסגרת הפרקטיקה בתואר בקרימינולוגיה בנושא התמודדות עם קשיי מאסר ותקשורת בין אישית.

מוזמנים להתקשר אליי כדי לקבל פרטים על הטיפול ולתאם פגישה : 054-5365959